Dookoła Islandii

DOOKOŁA ISLANDII

8 DNIOWA WYCIECZKA NA ISLANDIĘ SAMOLOTEM

Dzień 1
Zbiórka przy stanowiskach odpraw Rainbow na 2 godziny przed wylotem samolotu do Keflaviku na poszczególnych lotniskach. Rozkłady prosimy sprawdzać na: R.pl/rozklady. Przylot do Keflaviku i transfer do hotelu w okolicy Reykjaviku, nocleg. Tego dnia nie ma kolacji (dotyczy Klientów, którzy wykupili taką opcję). (Trasa ok. 50 km)

Dzień 2
Po śniadaniu wycieczka na tzw. Złoty Krąg. Przejazd w kierunku jednego z najbardziej imponujących wodospadów Islandii zwanego islandzkim cudem natury – wodospadu Gullfoss („złoty wodospad”), który osiąga wysokość 32 m. Po drodze odwiedzimy krater Kerið oraz stadninę Friðheimar, w której podczas krótkiego spektaklu podziwiać będziemy islandzkie konie. Następnie udamy się w stronę obszaru geotermalnego gdzie znajdują się dwa gejzery: Geysir i Strokkur – ten ostatni wybucha co kilka minut. Należy pamiętać o zachowaniu ostrożności i nie zbliżaniu się zbytnio do gejzerów żeby uniknąć poparzenia. Pomiędzy błotnymi kociołkami wytyczone są piesze szlaki, z których nie wolno zbaczać. Kolejny przystanek to Park Narodowy Þingvellir nad brzegami największego islandzkiego jeziora, leżący na styku płyt tektonicznych , gdzie występuje wzmożona aktywność sejsmiczna i wulkaniczna, a ziemia poprzecinana jest licznymi szczelinami, największa z nich tworzy głęboki wąwóz Almannagia. Obszar parku w 2004 r. został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Powrót do hotelu na nocleg. (Trasa ok. 300 km)

Dzień 3
Po śniadaniu, wykwaterowanie w hotelu i wyjazd w kierunku Akureyri – głównego miasta północnej Islandii. Po drodze zobaczymy m.in. imponujące wodospady Barnafoss i Hraunfossar, ten ostatni wypływa spod warstwy zastygłej lawy. Kolejny przystanek to Deildartunguhver – największe źródło geotermalne w Europie zaopatrujące w wodę dwa islandzkie miasta Akranes i Borgarnes. Następnie odwiedzimy skansen Glaumbær gdzie można podziwiać charakterystyczne dla dawnej Islandii torfowe domki. Dojazd do, położonego nad fiordem Eyjafjörður i otoczonego wysokimi na 1500 m n.p.m. górami, Akureyri. Spacer po urokliwym miasteczku. Zakwaterowanie i nocleg w hotelu w okolicach Akureyri. (Trasa ok. 350 km)

Dzień 4
Po śniadaniu, wykwaterowanie i przejazd do Godafoss zwanego Wodospadem Bogów – 12 m długości i 30 m szerokości. Następnie udamy się nad przepiękne jezioro Myvatn, powstałe 2300 lat temu, czwarte co do wielkości jezioro Islandii (pow.38 km2). Zobaczymy tam tzw. pseudokratery, powstałe w wyniku hydrowulkanicznej eksplozji i przespacerujemy się po Dimmuborgir – niezwykłym labiryncie utworzonym z lawy. Następnie postój przy gorących błotach w okolicach wulkanu Krafla. Przejazd malowniczą trasą w kierunku jednego z najpotężniejszych wodospadów na Islandii i w Europie – Dettifoss. Po wizycie nad wodospadem dalsza podróż do hotelu w okolicy Egilsstadir lub Breiðdalsvík. (Trasa ok. 360 km)

Dzień 5
Po śniadaniu, wykwaterowanie i przejazd trasą widokową wzdłuż obfitującego w fiordy wschodniego wybrzeża Islandii w kierunku miasteczka Höfn. Zamieszkiwane przez ok. 2000 mieszkańców Hofn słynie z pięknego położenia – nad fiordem Hornafjörður z widokiem na drugi co do wielkości lodowiec Europy – Vatnajökull. Zakwaterowanie w hotelu i nocleg. (Trasa ok. 260 km)

Dzień 6
Po śniadaniu i wykwaterowaniu przejazd w kierunku laguny Jökulsárlón. Podczas podróży wzdłuż południowo-wschodniego wybrzeża wyspy będziemy mogli podziwiać majestatyczne jęzory lodowca Vatnajökull. Następnie czeka nas niezapomniany rejs wśród potężnych gór lodowych po przepięknej lagunie Jökulsárlón. Po rejsie przejazd przez pola zastygłej lawy Skeidarársandur i wizyta na plaży Reynisfjara słynącej z czarnego piasku i bazaltowych klifów. W okresie lęgowym gniazdują tu tysiące ptaków, m.in. znane z sympatycznego wyglądu maskonury. Po drodze do hotelu przystanek na zdjęcia przy słynnym wulkanie Eyjafjallajökull, którego erupcja w 2010 roku sparaliżowała transport lotniczy w Europie. Dojazd na nocleg w okolicach Hvolsvollur. (Trasa ok. 300 km)

Dzień 7
Po śniadaniu, wykwaterowanie z hotelu, wyjazd w kierunku Reykjaviku i zwiedzanie miasta. Zobaczymy m.in. łódź wikingów będącą symbolem miasta, dom Höfdi, Hallgrimskirkja, katedrę, parlament, a także oryginalny budynek centrum muzealnego Perlan (Perła), którego jedną z atrakcji jest taras widokowy z piękną panoramą na Reykjavík. Przejazd w kierunku jedynego w swoim rodzaju geotermalnego spa – Blue Lagoon. Woda w kąpielisku ma stałą temperaturę 37-39 st. C i pochodzi z głębokości 2000 m, a zawarte w niej sole mineralne mają szereg właściwości zdrowotnych. W cenę biletu wstępu wliczony: ręcznik, maska błotna oraz drink powitalny. Dojazd na nocleg w okolicach Reykjaviku. (Trasa ok. 280 km).

Dzień 8
Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu (maksymalnie do godz. 11:00) i czas wolny. Dla chętnych (za dodatkową opłatą, ok 115 EUR/os.) możliwość popłynięcia na „wielorybie safari”. (Uwaga, w zależności od godzin lotów, możliwe jest przesunięcie safari na inny dzień). Następnie transfer na lotnisko w Keflaviku. Wylot do Polski.(Trasa ok. 50 km).

Uwagi do programu
– Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.
– Program lub jego kolejność może ulec zmianie.

Zakwaterowanie

Hotele **/***, a także pensjonaty o bardzo skromnym wyposażeniu (7 rozpoczętych dób hotelowych).

Pokoje: 2 – osobowe (możliwość dostawki) z łazienkami i wc.

Do dyspozycji gości: śniadania w formie bufetu, a za dopłatą obiadokolacje (6).

Kategoria lokalna: **/***

Świadczenia

Cena od 8209 zł / podstawowa obejmuje: przelot samolotem, opłaty lotniskowe, przejazdy autokarem, zakwaterowanie (7 rozpoczętych dób hotelowych), 7 śniadań w formie bufetu, program turystyczny j.w., opiekę polskiego pilota, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: uczestnictwa w programie zwiedzania, dodatkowych posiłków. Koszt uczestnictwa w programie tj.: koszt biletów wstępu, rejsu, opłat za przewodników, opłat rezerwacyjnych, napiwków to ok. 210 EUR/os. (płatne na miejscu pilotowi). Fakultatywnie: „wielorybie safari” – ok.115 EUR/os..

Możliwa dopłata do 6 obiadokolacji (cena w systemie rezerwacyjnym).

 
Terminy:
06.06.2020
13.06.2020
20.06.2020
27.06.2020
04.07.2020
11.07.2020
18.07.2020
25.07.2020
01.08.2020
15.08.2020
22.08.2020
29.08.2020

05.09.2020
 

Zapytanie Dookoła Islandii

Określ termin wycieczki, ilość osób w określonym wieku, rodzaj zakwaterowania w hotelu, dodatkowe wyżywienie.